inwag-wagi inwag-wagi inwag-wagi inwag-wagi inwag-wagi inwag-wagi

Wagi samochodowe

Wagi samochodowe są główną specjalizacją firmy Inwag Systems. Setki zamontowanych wag samochodowych w całej Polsce daje Państwu pewność i gwarancję, że zainstalowana przez nas waga będzie Państwu służyć bezawaryjnie przez bardzo długi czas. Jesteśmy pewni, że nasze wagi cechują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości, a zafuanie jakim obdarzyły nas największe polskie i międzynarodowe firmy są tego jak najlepszym wyznacznikiem. Mamy nadzieję, że Państwo też nam zaufacie i dołączycie do grona szerokiej palety zadowolonych klientów.
Waga samochodowa doskonale sprawdza się w ciężkich warunkach przemysłowych. Jest idealnym rozwiązaniem dla firm prowadzących skup i sprzedaż towarów masowych. Oferowane przez naszą firmę wagi samochodowe niosą za sobą wiele zalet. Są szybkie i sprawne w montażu, dzięki czemu istnieje możliwość zmiany ich miejsca w przyszłości. Są trwałe i odporne na korozję, co za tym idzie nie wymagają konserwacji.
Ponadto posiadają nowoczesne oprogramowanie i łatwość łączenia systemu wagowego z innymi systemami.

Pomost konstrukcji betonowej

Waga samochodowa

Na miejsce posadowienia dostarcza się prefabrykowane elementy fundamentu wraz z zespołem pomostów, które montujemy na przygotowanym podłożu. Elementy prefabrykowane wykonane są z betonu marki B55. Pomost jest podparty na tensometrycznych czujnikach masy. Pomost posadowiony na fundamencie w taki sposób, że jego powierzchnia jezdna znajduje się na poziomie drogi (waga zagłębiona - całkowita głębokość ok. 510 mm) lub ponad poziomem jezdni (waga najazdowa). Zaletą tego rozwiązania jest duża stabilność pomostu - ze względu na jego dużą masę.

Pomost betonowy odporny jest całkowicie na korozję, może być z powodzeniem stosowany w środowisku agresywnym chemicznie. Zarówno obrzeże fundamentu jak i brzegi pomostu są tak skonstruowane, aby w warunkach zimowych pomost nie przymarzał do fundamentu oraz aby możliwe było czyszczenie wagi z gromadzących się w niej zanieczyszczeń bez potrzeby wyjmowania pomostu z fundamentu. W naszej ofecie znajdziecie Państwo prefabrykowane wagi betonowe o długościach od 6 do 24m. Na zdjęciach możecie Państwo zobaczyć proces montażu wagi samochodowych z prefabrykowanym pomostem betonowym.

Pomost konstrukcji stalowej

Waga samochodowa

Alternatywą dla pomostu betonowego jest pomost stalowy. Pomost ten charakteryzuje się lekką konstrukcją, którą można w prosty sposób, bez użycia ciężkiego sprzętu, zamontować na miejscu użytkowania i w każdej chwili zdemontować by przenieść wagę w inne miejsce.

Pomost jezdny wykonany jest z blachy ryflowanej grubości 10 mm. Wagi z pomostem stalowym tak samo jak wagi betonowe mogą być montowane na dwa sposoby, jako waga wyniesiona i jako waga zagłębiona. Dla wag zagłębionych należy wykonać fundament, natomiast wagi wyniesione wymagają wykonania ław fundamentowych i najazdów. Pomosty stalowe cechują się również małą wysokością, więc nie trzeba wykonywać do nich długich najazdów, a co za tym idzie, zyskujecie Państwo miejsce, czas i pieniądze (mniejszy koszt wykonania najazdów). Wagi samochodowe z pomostem stalowym możemy wykonać w dowolnym wymaganym przez Państwa rozmiarze. Nasi konstruktorzy są do Państwa dyspozycji i zaprojektują wagę adekwatnie do Państwa oczekiwań.
Wagi samochodowe podparte są na przetwornikach tensometrycznych. W zależności od długości waga może być podparta na 4, 6, 8 lub nawet 10 przetwornikach tensometrycznych. Przetworniki tensometryczne połączone są z terminalem wagowym za pośrednictwem skrzynki połączeniowej. Jeden ekranowany przewód łączy skrzynkę z terminalem wagi, czyli miernikiem wagowym, ustawionym w pomieszczeniu operatora. Istnieje możliwość połączenia terminala wagi (złącze RS 232, RS 485 lub Bluetooth) z komputerem PC z zainstalowanym specjalnym oprogramowaniem do ważenia pojazdów - wtedy stanowisko obsługiwane jest z poziomu terminala komputerowego. Do terminala wagi można też podłączyć wielkogabarytowy zewnętrzny wyświetlacz wyniku ważenia widoczny w każdych warunkach natężenia światła, zestaw świateł i bramek do regulacji ruchu pojazdów na wadze. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również prefabrykowane najazdy do wag wyniesionych.
Firma Inwag Systems proponuje Państwu wykonanie wag samochodowych od podstaw łącznie z robotami budowlanymi tzw. kompleksowe wykonanie "pod klucz". Dla firm, które mogą we własnym zakresie wykonać roboty budowlane zapewniamy bezpłatnie pełną dokumentację techniczną.
Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta w celu uzyskania bliższych informacji.
Inwag Systems
Legionów Polskich 43
99-220 Wartkowice
NIP: 828-110-88-38

tel. +48.43678-56-31
fax. +48.43656-96-78

email: info@inwag.pl